Firma sahibi D.Fikret Kozkıraç  1981 yılında Lancaster markalı cilt bakım ürünleri firmasının Türkiye Distribütör yapılanmasında uzun yıllar üst düzey yöneticilik görevlerinde aktif olarak yer almıştır.

1991 yılında profesyonel iş kariyerini sonlandırma kararını almıştır. Aynı yıl içinde İDİL ÇANTA VE KOZMETİK İMALAT SANAYİ VE TİCARET firmasını faaliyete geçirmek suretiyle sektörün güçlü aktörleri arasındaki yerini almıştır.

Firmanın tescilli markası Bigger ile renkli kozmetik üretimi ve satışı üzerine ticari faaliyetlerini sürdürmek hedefi ile yola çıkılmıştır. Bu sürece 2000 yılında kozmetik ürünlerini kapsayan çanta üretim tesisleri dahil edilmiştir.

Sürekli gelişime ve yeniliklere açık olan firma son olarak kişisel ve cilt bakım ürünleri pazarına BİGGER Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı krem ürünü ile farklı bir boyut kazandırmayı amaçlamaktadır.

MİSYONUMUZ:

Kaliteli, doğru ürün tasarlamak ve tüketicinin beklentilerine üst düzeyde karşılık verebilmek için bilgi birikimlerimizi etkin kullanmak.

VİZYONUMUZ:

Kişisel bakım ürünleri pazarında kaliteli, yenilikçi ve farklı ürünleri tüketicilerle buluşturup etkili ve tercih edilen bir marka olmak.

ÖNCELİKLERİMİZ:

Çok özel statüdeki kişisel bakım ürünlerimizi siz saygın tüketicilerimizin beğenisine sunmak en öncelikli hedefimizdir. Çünkü inanıyoruz ki CİLDİMİZ EN BÜYÜK HAZİNEMİZ .